बिहीबार मनोनयन गर्ने काँग्रेसका उम्मेदवारहरु (सूची सहित)

काठमाडौं। नेपाली काँग्रेसले बिहीकार हुने प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा सदस्यको दोस्रो चरणको निार्वचनमा उम्मेदवारी दिने उम्मेदवारहरुको नामावली तयार पारेको छ। विहान बसेको काँग्रेस संसदीय बोर्डको बैठकले बुधबार टुंग्याउन नसकेका निर्वाचन क्षेत्रहरुका उम्मेदवारहरुको नाम टुंगो लगाएको हो।

निर्वाचन आयोगले बिहीबारको लागि दोस्रो चरणमा हुने निर्वाचनमा प्रत्यक्ष तर्फ उम्मेदवारी दिनको लागि कार्यतालिका तय गरेको छ । सोही अन्तर्गत् मुलुकका विभिन्न ४५ जिल्लामा शुक्रबार मनोनयन जारी रहेको छ।

 

१ प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा सदस्य पदको निर्वाचन — २०७४ (२०७४ मंसिर १० र मंसिर २१ गते निर्वाचन हुने जिल्लाको वर्गीकरण)
२०७४ मंसिर २१ गते हुने जिल्लाहरू
(तल्लो पहाडी र तराईका ४५ जिल्ला)
प्रदेशहरु क्र.सं. जिल्ला प्रतिनिधि सभा प्रदेश सभा
प्रदेश नं. १ ज्ञ इलाम—१ भुपेन्द्र कट्टेल १. देवेन्द्र कुमार राई
२ दुर्गाकुमार वराल
इलाम –२ केशव थापा १. डम्वरवहादुर खड्का
२. खगेन्द्र देवान
द्द तेह्रथुम—१ सीता गुरुङ्ग १. गोविन्द ढुंगाना
२. विजय सम्वाहाम्वे
घ धनकुटा—१ १. मनोहर नारायण श्रेष्ठ

२. –
द्ध उदयपुर—१ डा. नारायण खड्का १. विदुर बस्नेत
२. हिमाल कार्की
उदयपुर –२ नारायणबहादुर कार्की १. भेषराज थापामगर
२. रामकुमार खत्री
छ झापा—१ विश्वप्रकाश शर्मा १.केशवराज पाण्डे
२.अशोक पोखरेल
झापा–२ उद्धव थापा १. खड्ग प्रसाई
२.लक्ष्मण खड्का
झापा–३ कृष्णप्रसाद सिटौला १. भूमीप्रसाद राजवंशी
२. भगीरथकुमार पोद्धार
झापा–४ देउकुमार थेवे १.उत्तम सुवेदी
२.किरण भट्टराई
झापा –५ खगेन्द्र अधिकारी १.अनिलकृष्ण प्रसाई
२.राजनवहादुर ढुंगाना
ट मोरब—१ डिकबहादुर लिम्वु १. ललित अधिकारी
२. इश्वरी कोइराला

मोरब–२ मिनेन्द्रप्रसाद रिजाल १.
२.

मोरब–३ सुनिलकुमार शर्मा १. सुयर्मा राज राई
२. ललितबहादुर श्रेष्ठ
मोरब–४ महेश आचार्य १. मुक्तिनाथ माझी थारु
२. विश्वनाथ रिजाल
मोरब–५ अमृतकुमार अर्याल १. सुकदेव प्रसाद मण्डल
२. राजेशकुमार गुप्ता
मोरब–६ डा. शेखर कोइराला १. चुमनारायण तवदार
२. केदार कार्की

ठ सुनसरी—१ १.
२.
सुनसरी—२ सिताराम मेहता १.
२.
सुनसरी—३ विजयकुमार गच्छदार १.
२.
सुनसरी—४ ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की १.
२.

प्रदेश नं.२

ड सप्तरी

१ रामदेव साह १. डा. सुबोध पोखरेल
२. बद्रीनारायण महातमा
यादव

सप्तरी

२ सकलदेव सुतियार १. रन्जित कर्ण
२. महानन्द यादव

सप्तरी

३ दिनेशकुमार यादव १. मोहम्मद समिना
२. भगवती यादव

सप्तरी

४ तेजुलाल चौधरी १. सिताराम साह
२. विवेकानन्द झा

 

ढ सिरहा

१ प्रदिप गिरी १.

२.

सिरहा

२ रामचन्द्र यादव १.

२.

सिरहा

३ अमर रेग्मी १. मुस्ताक अंसारी
२. शुभाषचन्द्र यादव

सिरहा

४ मोख्तार अहमद १. कपिलदेव साह
२. डा. गणेशकुमार मंडल

ज्ञण् धनुषा

१ आनन्दप्रसाद ढुंगाना १. प्रेम किशोर प्रसाद
२. राय उदय यादव

धनुषा

२ रामकृष्ण यादव १. राजेश्वर गोइत
२. राजदेव यादव

धनुषा

३ बिमलेन्द्र निधि १. राम सरोज यादव
२. श्यामप्रसाद साह

धनुषा

४ महेन्द्र यादव १. डा. चन्द्रमोहन यादव
२. वासुलाल महतो

ज्ञज्ञ महोत्तरी

१ सिताराम भण्डारी १.

२. रामश्रेष्ठ महतो

महोत्तरी

२ किरण यादव १.सुशीलकुमार यादव
२.राजकरणप्रसाद साह

महोत्तरी

३ बजरंग नेपाली १. शम्भु नारायण पाठक
२. पवन साह

महोत्तरी

४ महेन्द्रकुमार राय १. गोकुल राय यादव
२. दिप्ताङ्गसु प्रताप सिंह

ज्ञद्द सर्लाही

१ शम्भुलाल श्रेष्ठ १.

२. शेख साह दुल्ला

सर्लाही

२ जंगीलाल राय १. विनोदकुमार साह
२. नगेन्द्र प्रताप यादव

सर्लाही

३ हरेश प्रसाद महतो १. कपिलमुनी मैनाली
२. कृष्णदेव राय यादव

सर्लाही

४ अमरेश कुमार सिंह १. विरेन्द्रप्रसाद सिंह
२. उपेन्द्र प्रसाद कुशवाह

ज्ञघ बारा

१ उमाकान्त चौधरी १. पेम्वासिद्धि लामा
२. भागवतप्रसाद साह

बारा

२ राधेचन्द्र यादव १. रामप्रवेश यादव
२. मणी भुषण यादव

बारा

३ फरमुल्लाह मंसुर १. रामानन्द प्रसाद यादव
२. जयचन्द्र प्रसाद
चौरसिया

बारा

४ लालवावु सिंह भूमिहार १.विजयप्रकाश साह

रौनियार वनिया
२. ओमकृष्ण कार्की

ज्ञद्ध पर्सा

१ अनिलकुमार रुङ्गगटा १. रामनारायण कुर्मी
२. बिजयकुमार सरार्फ

पर्सा

२ अजयकुमार चौरसिया १. राजेश्वरप्रसाद तेली
२. रामरुप कुर्मी

पर्सा

३ सुरेन्द्रप्रसाद चौधरी १. चन्द्रकिशोर प्रसाद
२. जनार्दन क्षेत्री

पर्सा

४ रमेश रिजाल १. शंकरप्रसाद चौधरी
२. वशिष्ठ नारायण प्रसाद
कुर्मी

ज्ञछ रौतहट

१ कृष्णप्रसाद यादव १. नागेन्द्र साह
२. राजेशकुमार चौधरी

रौतहट

२ मो. आफ्ताव आलम १. नागेन्द्रप्रसाद सिन्हा
२. रामचन्द्र गिरी

रौतहट

३ सुनिलकुमार यादव १. मो. शेष शेराज
२. रामनारायणप्रसाद यादव

रौतहट

४ देवप्रसाद तिमिल्सीना १. धनलाल ठोकर
२. रामज्ञ राय यादव

प्रदेश नं. ३
ज्ञट सिन्धुली

१ प्रेमचन्द्र दाहाल १.गंगाप्रसाद गिरी
२. श्यामकुमार घिमिरे

सिन्धुली

२ नरेन्द्रजंग थापा १. माणिककुमार ढकाल
२. छेत्रबहादुर बम्जन

ज्ञठ मकवानपुर

१ राप्रपा तालमेल १. शेरबहादुर लामा
२. अशोकराज शाक्य

मकवानपुर

२ महालक्ष्मी उपाध्याय

डिना

१. यतिराज सापकोटा
२. ईन्द्रबहादुर बानिया

ज्ञड चितवन

१ राजेन्द्र बुर्लाकोटी १. धनवहादुर गुरुङ्ग
२. उत्तम आचार्य

ज्ञढ चितवन

२ शेषनाथ अधिकारी १. जितनारायण श्रेष्ठ
२. प्रकाश अधिकारी

द्दण् चितवन

३ राप्रपा तालमेल १. दिनेश कोइराला
२. साजन महतो

द्दज्ञ काभ्रेपलाञ्चोक

१ तिर्थबहादुर लामा १.
२.

काभ्रेपलाञ्चोक

२ मधु आचार्य १.
२.

द्दद्द काठमाडौँ

१ प्रकाशमान सिंह १. दिपेन्द्र श्रेष्ठ
२ सुरजचन्द्र लामिछाने

काठमाडौँ

२ दिपक कुइकेल १. लोकेश ढकाल
२. मनहरि खड्का

काठमाडौँ

३ अम्बिका बस्नेत १. छिरिङ्ग दोर्जे लामा
२. विमल ठकुरी

काठमाडौँ

४ गनगकुमार थापा १. नरोत्तम बैद्य
२. साधुराम खड्का

काठमाडौँ

५ डा. प्रकाशशरण महत १.

२. रमेश खड्का

काठमाडौँ

६ भीमसेन दास प्रधान १. न्हुच्छेनारायण मानन्धर
२. विष्णुभक्त तिमिल्सीना

काठमाडौँ—७ १.
२.

काठमाडौँ—८ नविन्द्रराज जोशी १. राज्यलक्ष्मी श्रेष्ठ
२. देवरत्न डंगोल
काठमाडौँ—९ ध्यानगोविन्द रञ्जित १. इन्द्रमान तुलाधर
२. धर्मराज गौतम
काठमाडौँ—१० राजनकुमार के.सी. १. पुकार महर्जन
२. धर्मानन्द श्रेष्ठ
द्दघ ललितपुर—१ उदय शंशेर राणा १. ऋषिराम घिमिरे
२. मिनकृष्ण महर्जन
ललितपुर –२ चन्द्र महर्जन १. पवन विक्रम थापा
२. प्रेमकृष्ण महर्जन
ललितपुर –३ मदनवहादुर अमात्य १. नवराज महत
२. शिवराम वाँनीया
द्दद्ध भक्तपुर—१ बाबुराजा जोशी १. जीवन खत्री
२. अनिल भुजु
भक्तपुर –२ दमननाथ ढुंगाना १. दुर्लभ थापा
२. गणेशमान चक्रधर

प्रदेश नं.४ द्दछ नवलपरासी (वर्दघाट सुस्ता
पूर्व)—१ (नवलपुर)

डा. शशांक कोइराला १.कृष्णचन्द्र नेपाली
२.महेन्द्रध्वज जि.सी.

नवलपरासी (वर्दघाट सुस्ता
पूर्व)—२ (नवलपुर)

विष्णु कुमार कार्की १. विष्णु लामिछाने
२.गणेशमान श्रेष्ठ
द्दट तनहुँ—१ रामचन्द्र पौडेल १. गोविन्द भट्टराई
२. रघुनाथ पौडेल
द्दठ तनहुँ –२ शंकर भण्डारी १. प्रदिप पौडेल
२. ध्रव वाग्ले
द्दड कास्की—१ यज्ञबहादुर थापा १. जीवन परियार
२. कृष्णबहादुर के.सी.
द्दढ कास्की –२ देवराज चालिसे १. गुरु बराल
२. विन्दु कुमार थापा
घण् कास्की –३ शुक्रराज शर्मा १. शारदा पौडेल
२. भोजबहादुर (सिकन्दर)
गुरुङ्ग

घज्ञ स्याब्जा—१ राजु थापा १. कमल प्रसाद पगेनी
२. तुल्सी गिरी
स्याब्जा—२ गोपालमान श्रेष्ठ १. विष्णु पौडेल
२. भागवतप्रकाश मल्ल (
प्रकाश)
घद्द पर्वत—१ अर्जुनप्रसाद जोशी १. नबराज गुरुङ्ग
२. राजेन्द्रप्रसाद तिवारी

प्रदेश नं.५ घघ नवलपरासी (वर्दघाट सुस्ता

पश्चिम)—१

देवकरणप्रसाद कलवार १. विक्रम खनाल
२.मुकुलकुमार आचार्य

नवलपरासी (वर्दघाट सुस्ता

पश्चिम)—२

देवेन्द्रराज कडेल १. गुणनिधि तिवारी
२.बैजनाथ कलवार
घद्ध पाल्पा—१ विजयराज घिमिरे १. देवराज ढकाल
२. दानबहादुर पछाई
पाल्पा –२ हरिप्रसाद नेपाल १. माधवप्रसाद नेपाल

२.–
घछ अर्घाखाँची—१ रामबहादुर वि.सी. १. –

२.

घट गुल्मी

१ चन्द्रकान्त भण्डारी १. पृथबहादुर फौदार

२. ध
नेन्द्र कार्की

गुल्मी

२ चन्द्रबहादुर के.सी. १. शालिकराम पन्थी
२. छन्दबहादुर पहराइ

घठ रुपन्देही

१ अब्दुल रजाक गद्दी १. २. हरि न्यौपाने

रुपन्देही

२ युवराज गिरी १.काजीमान श्रेष्ठ
२.महेशमान सिंह

रुपन्देही

३ १.

२.

रुपन्देही

४ प्रमोदकुमार यादव १. अष्टभुजा पाठक
२.वसी उद्दिन खाँ

रुपन्देही

५ भरतकुमार शाह १. विष्णु पोखरेल
२.फकरुद्दिन खाँ

घड कपिलवस्तु

१ दिपकुमार उपाध्याय १.पूर्णप्रसाद थारु
२.राजेश आचार्य

कपिलवस्तु

२ सुरेन्द्रराज आचार्य १.जवाहरलाल चौधरी
२.सुधाकर पाण्डेय

कपिलवस्तु

३ अभिषेक प्रताप शाह १. अजय थापा
२.विरेन्द्रकुमार कनौडिया

घढ दाब

१ सुशीला चौधरी १. प्रदिप थापा
२.जानकीलाल बस्नेत

दाब

२ राजु खनाल १.कमलकिशोर घिमिरे
२. योगेन्द्र चौधरी

दाब

३ दिपक गिरी १. डिल्लीबहादुर चौधरी
२. मुक्तिराम भण्डारी

द्धण् प्यूठान

१ डा. गोविन्दराज पोखरेल १. टेकप्रसाद भण्डारी
२. अम्मरप्रसाद भण्डारी

द्धज्ञ बाँके

१ माधवराज खत्री १. शरदचन्द्र बर्मा
२. नारायणप्रसाद गौडेल

बाँके

२ राप्रपा तालमेल १.निरञ्जनसिंह सिजापति
२. सुरेन्द्रबहादुर हमाल

बाँके

३ बादशाह कुर्मी १. चन्तराम थारु
२. लक्ष्मीनारायण शाह

द्धद्द वर्दिया

१ सञ्जयकुमार गौतम १. सोदे विष्ट
२. मंगलप्रसाद थारु

वर्दिया

२ गोपाल दहित १. रामचन्द्र थापा
२. नाचुराम चौधरी

प्रदेश नं.६
द्धघ सल्यान

१ राजेन्द्रबहादुर शाह १. एकराज डाँगी
२. डिल्लीराज रेग्मी

द्धद्ध सुर्खेत

१ पूर्णबहादुर खड्का १.

२. झकबहादुर डाँगी

सुर्खेत

२ हृदयराम थानी १. कमलराज रेग्मी
२. तप्तबहादुर विष्ट

द्धछ दैलेख

१ १. कृष्णकुमार वि.सि.
२. जगतजंग थापा

दैलेख

२ शिवराज जोशी १. दिक्पालकुमार शाही
२. मधुरविक्रम खनाल

प्रदेश नं.७ द्धट कैलाली

१ ईश्वरी देवी न्यौपाने १. जनकराज चौधरी
२. डा. रणबहादुर रावल

कैलाली

२ मोहनसिंह राठौर १. हिमबहादुर रावल
२. अरुणकुमार चौधरी

कैलाली

३ रामजनम चौधरी १. पुरनप्रसाद चौधरी
२. लक्ष्मणबहादुर शाही

कैलाली

४ सुनिलकुमार भण्डारी १. यज्ञराज चौधरी
२.हिरा दत्त भट्ट

कैलाली

५ डा. आरजु राणा देउवा १. डिल्लीराज पन्त
२. जीवन राना

द्धठ कञ्चनपुर

१ दिवानसिंह विष्ट १. गोपाल गुरुङ्ग
२. रामलाल राना

कञ्चनपुर

२ नारायणप्रकाश साउद १.पुष्करराज ओझा
२. बहादुर सिंह थापा

कञ्चनपुर

३ रमेश लेखक १. यज्ञराज जोशी
२. बेलबहादुर राना

द्धड डडेल्धुरा

१ शेरबहादुर देउवा १. रघुवर भट्ट
२. कर्णबहादुर मल्ल

द्धढ अछाम

१ भरतकुमार स्वाँर १. मेघराज खड्का
२. टेकबहादुर साउद

अछाम

२ पुष्पवहादुर शाह १. सुरतबहादुर विष्ट
२. बलबहादुर कुँवर

छण् डोटी

१ बीरवहादुर वलायर १. भरतबहादुर खड्का
२. योगेन्द्रवहादुर शाही

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार