Bal-Umang

Bal-Umang

याैनकर्मीलार्इ लक्षित सरकारले ल्यायाे यस्ताे कानुन

काठमाडौं । यौनकर्मीको ब्यवहारका कारण कतिपय सार्वजनिक स्थानमा मानिसहरुलार्इ हिडडुल गर्न समस्या भइरहेको कुरालार्इ मध्येनजर गरेर सरकारले भदौँ १ गतेदेखि उक्त व्यवहार विरुद्ध कानुन लागु गर्दैछ।

सार्वजनिक स्थानमा दश वर्षभन्दा माथिको व्यक्तिले स्वास्थ्य विज्ञान वा चिकित्सा सम्बन्धी उपचारको प्रयोजनका लागि बाहेक सार्वजनिक स्थानमा अश्लील कृयाकलाप वा व्यवहार गर्न वा यौनाङ्ग देखाउन वा कसैलाई अश्लिल शब्द बोल्न वा इशारा गर्न नहुने आगमी भदै एकदेखि लागु हुने ऐनमा उल्लेख गरिएको छ ।

सार्वजनिक स्थानमा यौनाङ्ग देखाउनेलाई ६ महिनासम्म कैद वा ५ हजार रुपैयाँसम्म जरिवाना वा दुवै सजाय तोकिएको छ । सार्वजनिक स्थानमा वा अरु मानिसले देख्ने गरी अन्य कुनै स्थानमा कसैसँग यौन क्रिया गर्ने वा कुनै किसिमको अप्राकृतिक मैथुन गर्नेलाई एक वर्षसम्म कैद वा १० हजार रुपैयाँसम्म जरिवाना वा दुवै सजाय तोकिएको छ ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया


सम्बन्धित समाचार