Bal-Umang

Bal-Umang

थाइल्यान्ड हिँडेका मुख्यमन्त्री अमेरिका पुगेपछि….

काठमाडौँ – केपी अाेली नेतृत्व सरकारका एक मुख्यमन्त्री दुर्इ तिहाइ दम्भकाे अाधारमा कानुन मिचेकाे अाराेप लाेगेकाे छ। उपचार गर्न थाइल्यान्ड जान्छु भनेर हिँडेका प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राई सुटुक्क अमेरिका पुगेपछि उनीमाथि कानुन मिचेकाे अाराेप लागेकाे हाे।

प्रदेश छाडी देशभित्रै पनि हिँडडुल गर्न संघीय सरकारको अनुमति लिनुपर्ने नियम छ तर देश बाहिर जाँदा पनि अनुमति नलिएपछि विपक्षी दलका नेताहरुमा चर्चाकाे विषय बनेकाे छ।

कात्तिक १६ गते बैंकक प्रस्थान गरेका राईले अमेरिका जान संघीय मन्त्रिपरिषद्सँग अनुमति लिएका छैनन् । उनको भ्रमणबारे ‘जानकारी नभएको’ परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ । ‘निजी खर्चमा उपचार गर्न थाइल्यान्ड जान लागेको पत्रपत्रिकामा पढेको थिएँ,’ परराष्ट्रका एक अधिकारीले भने, ‘उपचारै गर्नका लागि त परराष्ट्रलाई सोधिरहन पर्दैन ।’

परराष्ट्रले राष्ट्रपति, उपराष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री र परराष्ट्रमन्त्रीको भ्रमणको प्रोटोकल सिधै हेर्दै आएको छ । देश संघीय संरचनामा गएपछि प्रदेशका मुख्यमन्त्रीहरूको भ्रमण के गर्ने भन्ने व्यवस्था नबनिसकेकाले प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद् कार्यालयको सिफारिसमा परराष्ट्रले आवश्यक प्रबन्ध गर्दै आएको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया


सम्बन्धित समाचार