Bal-Umang

Bal-Umang

प्रधानमन्त्री अमेरिका उडेपछि कसले पाए कार्यवाहक प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारी?

काठमाडाैँ ।  प्रधानमन्त्री केपी अाेली अमेरिका उडे लगत्तै कार्यवाहक प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारी उपप्रधानएवं रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेलले पाएका छन्। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले कार्यवाहक प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारी उपप्रधानमन्त्री एवं रक्षामन्त्री पोखरेललाई दिएकी हुन्।

प्रधानमन्त्री ओलीको सिफारिशमा उपप्रधानमन्त्री पोखरेललाई राष्ट्रपति भण्डारीले कार्यवाहक प्रधानमन्त्रीको कार्यभार समाहल्न तोकेकी हुन्। राष्ट्रपतिले उनको अनुपस्थितिमा प्रधानमन्त्रीले गर्ने दैनिक प्रशासनिक कार्य नेपालको संविधानबमोजिम प्रधानमन्त्रीको सिफारिशमा उपप्रधान तथा रक्षामन्त्री पोखरेलले सम्हाल्ने गरी तोकेको राष्ट्रपति कार्यालयका सहायक प्रवक्ता केशवप्रसाद घिमिरेले जानकारी दिए।

प्रधानमन्त्री ओली संयुक्त राष्ट्र सङ्घको ७३औँ महासभामा भाग लिन शनिबार संयुक्त राज्य अमेरिकाको न्यूयोर्कतर्फ प्रस्थान गरेका छन्।

तपाईको प्रतिक्रिया


सम्बन्धित समाचार